Narzędzia ogrodowe

Jakie narzędzia ogrodowe to prawdziwy must have przy pracy na świeżym powietrzu?

Praca w ogrodzie to relaksujący sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ponadto niejednokrotnie jest też źródłem utrzymania wielu osób. Wymaga w obu przypadkach odpowiednich narzędzi, które ułatwią i usprawnią wykonywanie różnych zadań. Przykładem są grabie do liści z płaskownika bądź opryskiwacz ogrodowy TOLSEN. Ta kategoria jest jednak zdecydowanie bardziej rozbudowana niż mogłoby się wydawać. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z uprawą roślin, warto poznać różnorodne narzędzia ogrodowe. Dobrze jest też wiele z nich po prostu samodzielnie przetestować. Które mogą stać się Twoimi niezastąpionymi pomocnikami? Poznaj kilkanaście przykładów wraz z ich podstawowym zastosowaniem!

Grabie do liści z płaskownika i grabie do liści plastikowe CANADA

Grabie do liści pierwszego typu to niezawodne narzędzie do zbierania i porządkowania opadłych liści w ogrodzie. Wykonane są one z trwałego metalu. Posiadają przy tym wiele zębów, które skutecznie zbierają liście. Ich płaski kształt ułatwia również równomierne rozłożenie mulczu czy nawozu wokół roślin. Natomiast grabie do liści plastikowe CANADA są lżejsze od metalowych grabi. Czyni je to bardziej wygodnymi w użyciu. Nie wymagają przy tym zbyt wiele siły. Wykonywane są zazwyczaj z wytrzymałego plastiku, a konstrukcja dostosowuje się do liści przez co w sposób efektywny zgarnia je na jedną kupkę.

Grabie do liści RAMP RG2 pomarańczowe L oraz grabie do liści z drutu

Grabie do liści RAMP RG2 pomarańczowe L to specjalistyczne narzędzie do sprzątania dużych powierzchni pokrytych liśćmi. Pozwala na efektywne zbieranie dużych ich ilości przy minimalizowaniu koniecznych ruchów. Wyposażone są one w szerokie zęby, a ergonomiczny kształt ułatwia pracę. Natomiast pomarańczowy kolor zapewnia dobrą widoczność i odróżnia je kolorystycznie od praktycznie wszystkich liści. Z kolei grabie do liści z drutu są bardziej uniwersalne. Mogą być wykorzystywane także do zgarniania innych rzeczy niż liście. Wykonanie z metalowego drutu pozwala m.in. zbierać na kupkę kamienie. Posiadają one zęby ułożone w formie "wachlarza", co umożliwia skuteczne zbieranie liści o różnych rozmiarach i kształtach. Nie są jednak tak lekkie jak ich plastikowy odpowiednik.

Grabie druciane 21-zębne czy może grabie druciane regulowane?

Grabie druciane 21-zębne to wszechstronne narzędzie w ogrodzie. Można je wykorzystać nie tylko do zbierania liści, ale także do równomiernego rozprowadzania materiałów na większych powierzchniach. Pozwala na to metal i liczne zęby wykorzystane w ramach konstrukcji. Ponadto duża szerokość umożliwiają skuteczne poradzenie sobie z różnymi rodzajami odpadków organicznych. Grabie druciane natomiast mają podobne zastosowanie, ale są o wiele bardziej delikatne. Za to jest to regulowane narzędzie o zmiennej szerokości, które można dostosować do różnych zadań. Grabie metalowe natomiast dla porównania do pozostałych dwóch typów nie mają regulacji. Znajdują jednak zastosowanie w wielu pracach ogrodowych. Są niezastąpione przy zbieraniu liści, trawy czy innych odpadków. Ich metalowa konstrukcja zapewnia solidność i skuteczność podczas pracy. Grabie metalowe to najbardziej wytrzymałe i z perspektywy lat opłacalne rozwiązanie. Nie jest jednak tak elastyczne jak grabie druciane czy grabie druciane 21-zębne. Nie można też w tym miejscu nie porównać ich m.in. do grabi do liści z płaskownika czy grabi do liści plastikowych CANADA.

Grabie gospodarcze drewniane a grabie plastikowe pazurki i grabko-haczka

Grabie gospodarcze drewniane to tradycyjne narzędzie ogrodowe. Świetnie sprawdza się przy pracach ogólnych w ogrodzie. Wykonane jest z drewna, a przez to bywa ergonomiczne w dłoniach. Grabie plastikowe pazurki to lekkie i praktyczne grabki, które doskonale nadaje się do drobnych prac ogrodowych. Pazurkowa struktura umożliwia przekopywanie ziemi, rozluźnianie gleby czy usuwanie chwastów. Grabko-haczka przydaje się natomiast przy pracach przy grządkach czy w uprawie roślin. Posiada 3 szpony do rycia w ziemi. Natomiast klin do drewna które przydaje się przy pracach z drewnem w ogrodzie. Służy do rozłupywania drewna na mniejsze kawałki i ułatwia prace związane z kominkiem czy paleniskiem.

Co jeszcze może okazać się pomocne przy pracy w ogrodzie?

Konewka do wody to niezastąpione narzędzie przy podlewaniu roślin w ogrodzie. Do tego jeszcze motyczka prostokątna dwupałąkowa, która służy do odchwaszczania grządek i równomiernego przekopywania ziemi. Przydać mogą się też nożyce ogrodnicze TOLSEN przy przycinaniu roślin, gałęzi czy krzewów. Motyka trapez to narzędzie ogrodowe też warte uwagi. Służy do głębokiego przekopywania gleby i usuwania chwastów. Opryskiwacz ogrodowy TOLSEN okazuje się bardziej niż przydatny do aplikacji płynnych środków ochrony roślin czy nawozów. Natomiast pazurki TOLSEN mini to kompaktowe narzędzie ogrodowe, które ma rolę podobną do grabek. Sekator ogrodniczy TOLSEN z kolei podobnie jak siekacz do ziemniaków to narzędzie niezbędne do precyzyjnego przycinania danych obiektów w ogrodzie. Oba wyposażone są w ostre ostrza i ergonomiczne rękojeści. Na koniec na pewno przyda Ci się siekiera TOLSEN, która ułatwi wszelkie prace z drewnem czy przycinaniem gałęzi.