Zamki wpuszczane

Zamki wpuszczane jaki wybrać?

Zamki wpuszczane do drzwi są podstawowym zabezpieczeniem domów. Mogą również służyć do zamykania mieszkań, pomieszczeń firmowych i wielu dowolnych, innych obiektów. Zamek wpuszczany charakteryzuje wysoka odporność na próbę włamania. Głównie z tego względu często wybierane są na tle innych produktów ślusarskich. Zamek wpuszczany do nawet do starych drzwi nada im pewne cechy bezpieczeństwa. Zaletą jest ogromna różnorodność i uniwersalność tego typu produktów. Zamek drzwiowy wpuszczany wykorzystywany jest przy zabezpieczaniu budynków, lokali, nieruchomości i różnego typu pomieszczeń. Ponadto może mieć różne elementy konstrukcji i być wykorzystywany także jako zamek meblowy wpuszczany. W tym zakresie poszczególni producenci proponują unikalne rozwiązania, takie jak klamki, gałki bądź blokady wewnętrzne. Zamki do drzwi wpuszczane to podstawa w drzwiach antywłamaniowych, gdyż zapewniają duże bezpieczeństwo przed próbą otwarcia z pomocą siły lub narzędzi ślusarskich. Dowiedz się wszystkiego czego potrzeba na ten temat właśnie tutaj!

Zamek wpuszczany do drzwi 

Niejednokrotnie wymiana zamka to czasami po prostu konieczność. Wystarczy przykładowo przeprowadzka, zużycie mechanizmu w wyniku uszkodzenia lub lat regularnego użytkowania i wiele innych. Ponadto zamek wpuszczany do starych drzwi to rozwiązanie też idealne dla osób, które zgubiły klucze. Nowy model może również wpłynąć dość korzystnie na poziom ochrony przed włamaniem. Wszystko zależy tak naprawdę od modelu, na który się zdecydujesz. Drzwi wyposażyć możesz zarówno w lepszy zamek wpuszczany, jak i nową wkładkę. Wybór w sklepie internetowym z zamkami do drzwi potrafi jednak przyprawić o prawdziwy zawrót głowy, gdyż modeli dostępnych na rynku jest cała masa, co zresztą w ogóle nie ułatwia wyboru. Trzeba bowiem przeanalizować rozstaw zamka wpuszczanego do drzwi oraz inne. 

Jakie wyróżniamy rodzaje zamków drzwiowych wpuszczanych?

W tym aspekcie dostępne często są zamykane zwykłym kluczem, z wkładką bębenkową, z blokadą, a także zamek meblowy wpuszczany. Zamki do drzwi wpuszczane posiadają unikalne cechy w przypadku każdego z wymienionych typów. Pomiary z kolei będą inne w przypadku danego rodzaju. Trzeba też uważać, aby odpowiednio zmierzyć wkładkę. Nie możemy bowiem dopuścić, aby zamek wpuszczany do drzwi był źle wymierzony, a przez to nieadekwatny do wkładki zamka. Jeśli zamek nie jest w pełni sprawny, to przy wymianie trzeba także zastosować nową wkładkę. Montujemy ją we wnętrzu zamka wpuszczanego bądź meblowego zamka wpuszczanego. Trzeba oba te elementy prawidłowo dobrać, żeby nie wystawały i wkładka zmieściła się w środku. 

Zamki do drzwi wpuszczane przy wkładkach bębenkowych

Wkładki bębenkowe do zamków do drzwi wpuszczanych mogą być dwustronne. Jeśli wkładka jest niesymetryczna, to problemem będzie odległość jednego końca do dziurki na śrubę. Tutaj jednak z pomocą z pewnością przyjdzie Ci ślusarz jeśli nie poradzisz sobie z dość prostym w tym zakresie montażem.

Zamek drzwiowy wpuszczany to podstawa jeśli chodzi o bezpieczeństwo

W tym zakresie zamki do drzwi wpuszczane stanowią podstawowe zabezpieczenie przed włamaniem. Oprócz drzwi zawsze jest to pierwsza bariera, którą należy pokonać, aby dostać się do wnętrza. Wyjątkiem są niejednokrotnie jednak zamki wpuszczane do mebli. W praktyce mieszkania i domy wyposażone w odpowiedni system zabezpieczający, antywłamaniowy wymagają dodatkowo wzmocnienia drzwi wejściowych lepszej klasy zamkiem wpuszczanym. Komplementarne podejście do tej kwestii umożliwia zredukowanie prawdopodobieństwa wejścia z użyciem siły. Nowy zamek wpuszczany do starych drzwi wyklucza możliwość otwarcia ich np. wytrychem. Nawet dobre drzwi antywłamaniowe będą słabą ochroną, jeśli wyposażone są w zamek do drzwi możliwy do otwarcia otworzyć przy użyciu “spinki do włosów” z wytrychem. Trzeba mieć na uwadze, że zresztą dobry zamek wpuszczany do drzwi nie jest ogromnym wydatkiem. Wystarczy wybrać model dopasowany bezpośrednio do własnych potrzeb. 

Zamek drzwiowy wpuszczany do drzwi wejściowych 

Wielu klientów wybiera uniwersalne rozwiązania, a to z kolei nigdy nie kończy się zbyt dobrze. Niejednokrotnie jest to bardzo zła decyzja, gdyż zamki do drzwi wewnętrznych nie są przystosowane do zapewniania bezpieczeństwa przed włamaniem tak jak specjalistycznie opracowane w tym celu zamki do drzwi wpuszczane. Tutaj będą one elementem pozwalającym na zapewnienie ogromnej dozy bezpieczeństwa majątku. Jeśli umieszczasz zamki do drzwi pokojowych na froncie, to równie dobrze możesz ich nie zamykać wcale lub zamontować w nich zamek meblowy wpuszczany. Bezpieczeństwo to podstawa, a więc postaw na nawet proste mechanizmy, jednak dopasowane bezpośrednio do swojego zadania. Nawet zamek wpuszczany do starych drzwi zabezpieczy je w odpowiedni sposób, jeśli powstał właśnie w tym celu.