Klamki z podłużnym szyldem

Klamki z podłużnym szyldem, jakie wybrać?

Wbrew pozorom wybór wszelkich akcesoriów do drzwi jedynie z pozoru wydaje się prosty. nie jest tak prosty jakby się wydawało. Klamki z podłużnym szyldem dostępne są w szerokim spektrum rozbudowanej grupy różnych produktów, a to dodatkowo utrudnia podjęcie odpowiedniej decyzji. Z pewnością masz też świadomość, że są różne typy tego typu akcesoriów. Klamki z podłużna rozetą są zawsze traktowane nieco po macoszemu. Nie są tak popularne jak te z okrągłą, ale częściej bywają preferowane niż te trójkątne. Natomiast to klamki podłużne zaraz po klamkach kwadratowych bywają niejednokrotnie lepiej dopasowane niż większość popularnych rozwiązań, jeśli chodzi o wyposażenie drzwi. Jeśli jeszcze nie wiesz jak dobrać klamkę drzwiowa z podłużnym szyldem, a także wahasz się jeszcze czy nie kupić rozety o innym kształcie, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Jaką wybrać klamka drzwiową podłużną? Na czym oprzeć swoją decyzję? Dowiedz się wszystkiego co niezbędne właśnie tutaj!

Klamki z podłużna rozetą w praktyce

Klamki z podłużnym szyldem to potoczne określenie dla całego systemu zamykania, który zwieńczony jest rozetą w kształcie wydłużonym. Cały mechanizm składa się z zdecydowanie dużo mocniej rozbudowanej grupy elementów. Tutaj jednak skupimy się wyłącznie na aspekcie wizualnym. W ten zakres wchodzi głównie sama klamka, jak i to co jest wokół niej czyli rozeta. Klamki podłużne powinny być wytrzymałe i dobrze dopasowane gabarytami do reszty drzwi. Wynika to z tego, że źle dobrane będą wyglądać po prostu dziwnie i od razu rzucać się przez to w oczy. Wytrzymałość jest bardzo istotną cechą, gdyż klamka drzwiowa z podłużnym szyldem to coś z czego korzystamy bardzo często, szczególnie jeśli są to drzwi wewnętrzne. Te z kolei zużywają się bardzo szybko. Zrób test i policz ile razy korzystasz z poszczególnych pomieszczeń lub np. toalety za każdym razem naciskając cały system składający się na klamkę drzwiową podłużną. Dlatego właśnie one zostać powinny wybrane w sposób bardzo skrupulatny. Równie dużo uwagi należy poświęcić też kwestii designu i koloru. W praktyce najczęściej dostępne są w sprzedaży modele w wariantach:

 • klamka drzwiowa podłużna biała,
 • klamka drzwiowa podłużna brąz,
 • klamka drzwiowa podłużna czarna,
 • klamka drzwiowa podłużna grafit,
 • klamka drzwiowa podłużna satyna,
 • klamka drzwiowa podłużna złoto,
 • klamka drzwiowa podłużna patyna.

Klamki podłużne jeśli chodzi o codzienne użytkowanie

Skupmy się więc nad konstrukcją. Klamki z podłużnym szyldem różnią się ze względu na jakość wykonania i materiał. Dobrej klasy produkt można poznać po jej ciężarze. Im cięższy tym lepiej, gdyż oznacza to, że został wytopiony z właściwego stopu. Natomiast lżejsze powstają z po prostu różnych domieszek. Porządne klamki z podłużna rozetą są odkuwane i wykonane z mosiądzu, a ten waży dość dużo i świetnie leży w dłoniach. Nie nadają się jednak do cienkich i delikatnych drzwi, gdyż takie klamki drzwiowe z podłużnym szyldem od razu rzucą się w oczy jako coś zupełnie nienaturalnego. Do mniejszych drzwi konieczne są delikatniejsze rozwiązania, bardziej wyważone. W tym aspekcie to właśnie klamka drzwiowa podłużna np. z lżejszej cyny sprawi, że jeden zakup będzie Ci służyć Ci perfekcyjnie przez całe lata. Pamiętaj, że lepiej jest kupować raz na lata niż regularnie wymieniać tańsze elementy wyposażenia wnętrz. Klamki z podłużnym szyldem wykonywane najczęściej ręcznie to najlepszy standard, ale może on też po prostu przekraczać Twój budżet więc dobrze to również mieć po prostu na uwadze.

Klamki z podłużna rozetą czyli to czego potrzebujesz!

Niejednokrotnie lepiej jest kupić coś raz na długo niż zamawiać regularnie po krótkim czasie na wymianę. Dlatego od początku zainwestuj w lepsze klamki podłużne. Zaoszczędzisz w ten sposób nie tylko koszty na klamkach drzwiowych, ale również masę czasu na zamawianiu kolejnych klamek drzwiowych z podłużnym szyldem. Nie zapomnij też o wybraniu takiej z odpowiednim kolorem. Do najpopularniejszych zamawianych przez klientów należą: 

 • klamka drzwiowa podłużna patyna,
 • klamka drzwiowa podłużna czarna,
 • klamka drzwiowa podłużna biała,
 • klamka drzwiowa podłużna brąz,
 • klamka drzwiowa podłużna grafit,
 • klamka drzwiowa podłużna satyna,
 • klamka drzwiowa podłużna złoto.

W praktyce nie zapominaj też wykończeniu, które powinna mieć klamka z podłużnym szyldem. To właśnie od detali zależy praktycznie wszystko. W tym zakresie klamka drzwiowa z podłużnym szyldem może być chromowana, niklowana, brązowiona i wiele innych. Z kolei to pokrycie determinuje ostateczny wygląd. Dopasuj więc ten szczegół do reszty, tak aby stanowiły jedną spójną całość.