Zamki listwowe

Zamki listwowe do drzwi w praktyce?

Zamki do drzwi listwowe to nowoczesna, w zasadzie wielopunktowa alternatywa dla tradycyjnych zamków. Zamki do drzwi listwowe, znacznie podnoszą bezpieczeństwo każdego domownika, jego mienia czy własności wchodzącej w majątek firmy. Zamek listwowy trzypunktowy lub zamek listwowy czteropunktowy w odróżnieniu do klasycznych, posiadają więcej punktów ryglowania. Oznacza to, że są wytrzymalsze, mocniejsze, a to ogranicza ryzyko włamania przy użyciu np. siły. Przy zastosowaniu takiego zamka listwowego, jest znacznie mniejsze prawdopodobieństwo wejścia bez odpowiedniego klucza. Wszystko zależy jednak od szeregu czynników, a w tym m.in. np. materiału, z którego zostały wykonane drzwi. Zamki listwowe to rozwiązanie wykorzystywane nie tylko w biurach czy urzędach.  Wyróżnić można też zamki listwowe do drzwi wejściowych, zamek listwowy do drzwi balkonowych czy po prostu zamek listwowy hakowy. Więcej na ten temat, a także jaki zamek listwowy sprawdzi się w Twoim domu lub biurze – dowiesz się właśnie tutaj.

Listwowe do drzwi PCV i wiele tego rodzaju coraz częściej są one wybierane. Zresztą nie bez powodu, gdyż taki zamek listwowy trzypunktowy to już spore wyzwanie dla włamywacza. Niejednokrotnie stanowi on ogromny problem jeśli dodatkowo został osadzony w solidnych drzwiach. Dzięki takiemu zamkowi listwowemu automatycznemu wzmocnić można ochronę prywatnych domów i mieszkań w sposób wręcz niebagatelny. Poza tym w bogatej ofercie naszego sklepu znajdziesz rozwiązania z najwyższej półki, które również w 100% sprawdzą się w Twojej firmie. Ponadto zamówisz u nas także zamek listwowy do drzwi balkonowych, a także zamki listwowe do drzwi wejściowych. Zadbaj w sposób kompleksowy o potrzeby nowoczesnego mieszkania lub biura. Po prostu wykorzystaj w tym celu zamki do drzwi listwowe i bądź spokojny o wszystkie poszczególne aspekty. Dzięki nam znaleźć można różne rodzaje najwyższej jakości zamków. Zresztą sprawdź sam wszystko w praktyce!

Dlaczego warto postawić na zamki listwowe do drzwi?

Głównie ze względu na to, że łączą w sobie dwie podstawowe cechy: poprawiają ogólny wygląd estetyczny skrzydła drzwi, a także wzmacniają znacznie jego konstrukcję. Nawet listwowe do drzwi PCV nadają im nowoczesny wygląd, a także efektywnie podnoszą poziom bezpieczeństwa domowników lub pracowników za sprawą większej liczby punktów ryglowania. Wystarczy taki zamek listwowy trzypunktowy, aby nawet dwukrotnie podnieść poziom zabezpieczeń danego pomieszczenia, mieszkania, domu czy nawet całej firmy. Wszystko zależy od tego jak dany element zostanie zaimplementowany. Podobnie jest z zamkiem listwowym czteropunktowym, a także wszelkiego typu rozwiązaniami, które nie tylko zamykają, ale wzmacniają całość uodparniając ją dodatkowo na różne czynniki zewnętrzne, a w tym próbę otwarcia z użyciem siły. 

Zamki listwowe do drzwi wejściowych i typowo zamek listwowy do drzwi balkonowych 

W zasadzie są one barierą zewnętrzną. O ile drzwi balkonowe mogą budzić sporą wątpliwość ze względu na swoją specyfikę, to już zamki listwowe do drzwi wejściowych stanowią szczyt możliwości zabezpieczeń. Jeśli zostaną osadzone w grubych, wytrzymałych drzwiach to stanowią tak naprawdę przeszkodę nie do przejścia.  Zamki listwowe do drzwi dawno już przestały być domeną wyłącznie zarezerwowaną dla budynków użyteczności publicznej. Teraz wykorzystywane powszechnie są także w domach prywatnych i mieszkaniach. Dlaczego? Porządny zamek listwowy czteropunktowy w potężnych drzwiach to gwarancja 100% bezpieczeństwa. To właśnie dlatego zamki listwowe coraz większym uznaniem cieszą się wśród prywatnych klientów. Ich zalety są niezwykle zauważalne gołym wręcz okiem.

Zamki listwowe do drzwi w użytku firmowym i prywatnym

Często dokonując wyboru zamka decydujemy się nawet na listwowe do drzwi PCV, wystarczy, że posiada odpowiednie certyfikaty i wygląda solidnie. Nie inaczej jest w przypadku zamków do drzwi listwowych.  Tutaj jednak należy go także dostosować do materiału, z jakiego wykonane są drzwi. Bez tego zamki listwowe mogą sobie być wręcz nieotwieralne, ale drzwi i ich wytrzymałość już tak. Zamki do drzwi listwowe mają dość prostą zasadę działania. W przypadku takiego zamek listwowy automatycznego  składa się on np. z trzech rygli umieszczonych w trzech różnych punktach. Wszystkie znajdują się na jednej listwie. Całość działa też automatycznie wedle nazwy zamka listwowego automatycznego. Przekręcenia klucza w otworze zamki listwowe mają wsunięcie się wszystkich rygli do kieszeni zaczepowych. Dzięki temu całość zamka do drzwi listwowych zostaje zablokowana na ościeżnicy. W ten sposób skrzydło jest zablokowane w miejscu i na dodatek w trzech miejscach gwarantowanych przez zamki listwowe. Uniemożliwiają tym samym podważenie go pod jakimkolwiek kątem np. z dołu czy z góry wyłamując. Na podobnej zasadzie działa zamek listwowy hakowy, jednak zamiast rygli są po prostu haki.